Севиля оглави група Н на Лига Европа, след като би Фрайбург с 2:0 в мач от втория кръг на груповата фаза в турнира.

Домакините имаха тотално надмощие през цялата среща, но преди почивката не успяха да преодолеят здравата защита на гостите. Чак в 62-ата минута Севиля получи дузпа, отсъдена за нарушение на Фалу Диане срещу  Карлос Бака в наказателното поле. Защитникът на Фрайбург получи втори жълт картон и така остави отбора си с човек по-малко, а от "бялата" точка аржентинецът Диего Пероти би хладнокръвно за 1:0. Много активният Бака оформи крайното 2:0 секунди след изтичането на редовното време.

В другия двубой от групата Слован (Либерец) очаквано пречупи съпротивата на португалския Ещорил - 2:1. Йозеф Шурал (15) откри за домакините, но Луис Леал (44) изравни.  В герой за Слован се превърна Радослав Ковач, който донесе победата с гол в 62-ата минута.