Тотнъм победи с 2:0 Анжи на стадион "Сатурн" и записа втори пореден успех в Група K в Лига Европа. Джърмейн Дефоу (36) и Насер Шадли (40) донесоха трите точки на лондончани още през първата част. Мениджърът на Тотнъм Андре Вилаш-Боаш бе направил осем промени в стартовия състав в сравнение с този, който започна дербито с Челси през миналия уикенд. Единствено Юго Лорис, Кайл Уокър и Муса Дембеле запазиха своите места, докато шанс за изява получиха Влад Кирикеш, Юнес Кабул, Езекиел Фрайърс, Сандро, Ерик Ламела, Люис Холтби, Насер Шадли и Джърмейн Дефоу.

В 36-ата минута Холтби намери Дефоу в наказателното поле, който реализира за 1:0. Само шест минути след това Насер Шадли покачи на 2:0, след като получи пас от Кайл Уокър близо до точката за изпълнение на дузпа и с удар по земя порази за втори път вратата на домакините. През втората част домакините заиграха малко по-добре след влизането на Ласана Траоре. Вратарят на Тотнъм Лорис обаче спаси ударите на Ешченко и Траоре./БЛИЦ