Резервата Йенс Хегелер се превърна в герой за Байер (Леверкузен), след като вкара победния гол за успеха с 2:1 над Реал Сосиедад в мач от Група “А” на Шампионската лига.

Симон Ролфес даде аванс на “асипирините” точно преди почивката, но малко след интервала Карлос Вела изравни. Мексиканският национал беше точен при добавката, след като ударът му от дузпа беше отразен от вратаря Бернд Лено.

Йенс Хегелер се появи в игра 85-ата минута на мястото на Сидни Сам, а в добавеното време на мача реализира победния гол за Байер (Леверкузен) с точно изпълнение на пряк свободен удар, при който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Клаудио Браво.

Байер (Леверкузен) – Реал Сосиедад 2:1
1:0 Симон Ролфес (45), 1:1 Карлос Вела (52), 2:1 Йенс Хегелер (90+2)

lever.jpgБайер (Леверкузен): Бернд Лено, Филип Волшайд, Себастиан Бьониш (69-Емре Чан), Йомер Топрак, Щефан Райнарц, Симон Ролфес, Ларс Бендер, Роберто Хилберт, Сидни Сам (85-Йерс Хегелер), Хьон Мин Сон (68-Роби Крусе), Щефан Кислинг

sos.jpgРеал Сосиедад: Карлос Браво, Карлос Мартинес, Микел Гонсалес, Алберто де ла Бела, Горка Елустондо, Маркел Бергара, Иниго Мартинес, Давид Сурутуса (90-Хавиер Рос), Антоан Грисман (84-Гонсало Кастро), Харис Сеферович (68-Иманол Агирече), Карлос Вела