Роберто Манчини записа успешен дебют начело на Галатасарай, след като турският гранд направи 2:2 като гост на Ювентус в мач от Група “В” на Шампионската лига. Три гола паднаха в последните 15 минути на мача.

“Джим Бом” се защитаваше увело през първата част, а в 19-ата минута Дидие Дрогба стреля опасно към вратата на Буфон, но италианският национал спаси. В 36-ата минута африканецът наказа неразбирателство между Бонучи и Буфон и откри резултата. Тевес опита бърз отговор, но ударът му мина встрани от вратата на Муслера.

Ювентус промени играта си през втората част, но ударите на Артуро Видал и Квадво Асамоа не успяха да намерят целта. Заради умелата защита на Галатасарай играчите на “Старата госпожа” бяха принудени да правят далечни изстрели. Италианският шампион все пак изравни 12 минути преди края. Амрабат фаулира Куалярела в наказателното поле и Артуро Видал беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Три минути преди края Ювентус осъществи обрат в резултата три минути преди края, когато Фабио Куалярела се разписа след центриране на Андреа Пирло. Само 60 секунди по-късно Галатасарай стигна до изравняване. Дрогба с глава свали топката в наказателното поле, а резервата Убут Булут я прати във вратата на Буфон.

Ювентус – Галатасарай 2:2
0:1 Дидие Дрогба (36), 1:1 Артуро Видал (78-дузпа), 2:1 Фабио Куалярела (87), 2:2 Умут Булут (88)

1juv.jpgЮвентус: Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи (68-Фернандо Йоренте), Щефан Лихтщайнер (46-Маурисио Исла), Пол Погба, Андреа Пирло, Квадво Асамоа, Артуро Видал, Мирко Вучинич (26-Фабио Куалярела), Карлос Тевес

1gal.jpgГалатасарай: Фернандо Муслера, Орелиан Шеджу, Хакан Балта, Семих Кая (25-Гьонхан Зан), Емануел Ебуе, Фелипе Мело, Селчук Инан, Уесли Снайдер (74-Умут Булут), Брума, Алберт Риера (60-Нордин Амрабат), Дидие Дрогба