ПСЖ разби Бенфика и записа класически успех с 2:0 в мач от Група “С” на Шампионската лига.

Силната игра на френските шампиони им даде възможност да вземат ранен аванс, когато в 5-ата минута Златан Ибрахимович прати топката във вратата след центриране на Грегори ван дер Вийл.

В 18-ата минута Гилерме Сикейра имаше шанс да изравни за “орлите”, но би над вратата. Седем минути по-късно парижани вкараха втори гол. Марти Верати овладя топката след неуспешно изчистване и асистира за попадението на Маркиньос.

Силната игра на тима на Лоран Блан през първата част доведе и до трети гол. В 30-ата минута Ибрахимович беше точен с глава след центриране на Тиаго Мота от корнер.

Две минути след почивката Бенфика беше близо до изравнителен гол, но ударът на Есекил Гарай от фаул беше избит от Салваторе Сиригу. В 67-ата минута вратарят на ПСЖ направи ново спасяване, този път след удар на резервата Миралем Сюлеймани.

ПСЖ не закъсня с отковора си и Артур Мораеш трябваше да отразява удар на Ибрахимович, а след това и на два пъти да бъде преграда пред Единсон Кавани.

С този успех ПСЖ излезе еднолично начело на класирането на групата с 6 точки от два мача. Бенфика има три точки.

ПСЖ – Бенфика 3:0
1:0 Златан Ибрахимович (5), 2:0 Маркиньос (21), 3:0 Златан Ибрахимович (30)

psg.jpgПСЖ: Салваторе Сиригу, Маркиньос, Алекс (78-Зумана Камара), Максуел, Грегори ван дер Вийл, Тиаго Мота, Блез Матуиди, Марко Верати (70-Лукас), Единсон Кавани, Златан Ибрахимович, Есекил Лавеци (70-Адриан Рабио)

______________.jpgБенфика: Артур, Луизао, Гилерме Сикейра, Есекил Гарай, Андре Алмейда, Любомир Фейса (29-Андре Гомеш), Филип Джуричич (46-Лазар Маркович), Николас Гайтан (66-Миралем Сюлеймани), Неманя Матич, Енцо Перес, Оскар Кардосо