Силно представяне на Шахтьор (Донецк) в края му донесе домакинското равенство 1:1 срещу Манчестър Юнайтед в мач от Група “А” на Шампионската лига.

“Червените дяволи” откриха резултата в 180ата минута, когато Дани Уелбек се разписа след подаване на Маруан Фелайни.

Шахтьор (Донецк) стигна до изравнително попадение 14 минути преди края, когато Видич не успя да изчисти центриране на Ракицки отляво и Тайсън прати топката във вратата.

В края на мача Давид де Хеа гарантира точката на Манчестър Юнайтед, след като спаси удар на Тайсън, който се отклони в крак на друг футболист.

Шахтьор (Донецк) – Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Дани Уелбек (18), 1:1 Тайсън (76)

шахтьор_1.jpgШахтьор (Донецк): Андрий Пятов, Олександър Кучер, Вячеслав Шевчук, Ярослав Ракитски, Томаш Хюбшман, Фернандо (84-Илсиньо), Дъглас Коста, Алекс Тейшейра, Дарио Сърна, Луис Адриано (90-Бернард), Тайсън (90-Факундо Ферейра)

юнайтед_1.jpgМанчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Рафаел да Силва, Патрис Евра, Крис Смолинг, Неманя Видич, Майкъл Карик, Том Клевърли, Антонио Валенсия, Маруан Фелайни (66-Райън Гигс), Дани Уелбек (90-Фил Джоунс), Робин ван Перси