Байерн продължава успешната си защита на трофея от Шампионската лига и в мач от Група “D” се наложи с 3:1 като гост на Манчестър Сити.

“Баварците” показаха много по-зрелищна игра, в сравнение с представянето си от победата с 1:0 над Волфсбург в Бундеслигата, и взеха ранен аванс в 7-ата минута, когато Франк Рибери изненада Джо Харт с далечен удар.

Томас Мюлер не беше хванат в опит за изкуствена засада и в 56-ата минута с лекота прати топката във вратата, след като получи хубав пас от Рафиня. Три минути по-късно Ариен Робен с десния крак прати топката в близкия ъгъл на Харт.

Резервата Алваро Негредо върна едно попадение за Манчестър Сити в 79-ата минута. Мюлер и Давид Силва удариха по веднъж гредите, а Байерн завърши мача с 10 души заради червения картон на Жером Боатенг за фаул срещу Яя Туре.

Манчестър Сити – Байерн 1:3
0:1 Франк Рибери (7), 0:2 Томас Мюлер (56), 0:3 Ариен Робен (60), 1:3 Алваро Негредо (80)

mancity.jpgМанчестър Сити: Джо Харт, Майка Ричардс, Венсан Компани, Гаел Клиши, Матия Настасич, Самир Насри (70-Джеймс Милнър), Хесус Навас, Фернандиньо, Яя Туре, Един Джеко (56-Алваро Негредо), Серхио Агуеро (69-Давид Силва)

байерн_1.jpgБайерн: Мануел Нойер, Данте, Рафиня, Жером Боатенг, Филип Лам, Франк Рибери (85-Марио Гьотце), Ариен Робен (77-Джердан Шакири), Томас Мюлер, Давид Алаба, Бастиан Швайнщайгер (76-Ян Кирхоф), Тони Кроос