Българският национал Георги Миланов усети вкуса на успеха в Шампионската лига. Футболист № 1 на България за 2012 г. игра за ЦСКА (Москва) при победата с 3:2 над Виктория (Пилзен) в мач от Група “D” на турнира. Двубоят се игра в Санкт Петербург, след като стадионите в Москва не покриха изискванията на УЕФА.

Гостите откриха резултата още в 4-ата минута, когато Петържела стреля в тялото на Игнашевич, а Акинфеев реагира на удара. Топката обаче се отклони към Райторал, който нямаше проблем да се разпише на празна врата. ЦСКА (Москва) изравни четвърт час по-късно. Ахмед Муса центрира отляво, а Зоран Тошич от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.

Десет минути след това Райторал оголи зоната си и там влезе Кейсуке Хонда, който получи пас от Тошич и без проблем даде аванс на “армейците”. В началото на второто полувреме Ахмед Муса пропусна да вкара трети гол за руския шампион. След центриране на Кирил Набабкин отдясно, той прати топката в десния страничен стълб на вратата.

В 72-ата минута на мача Георги Миланов се появи в игра за ЦСКА (Москва), като замени Расмус Елм. Шест минути по-късно Виктория (Пилзен) получи трето попадение във вратата си. Автогол си отбеляза Радим Ржезник си вкара автогол. Той върна топката към вратаря Козачик, който не успя да я изрита и кълбото се озова във вратата. В добавеното време Марек Бакош наказани неразчетено излизане на Акинфеев и вкара втори гол за Виктория.

При този успех ЦСКА (Москва) записа не само първата си победа в груповата фаза на Шампионската лига, но и сложи край на головата си суша, която се проточи в 400 минути във всички турнири.

ЦСКА (Москва) - Виктория (Пилзен) 3:2
0:1 Франтишек Райторал (4), Зоран Тошич (19), 2:1 Кейсуке Хонда (29), 3:1 Радим Ржезник (78-автогол), 3:2 Марек Бакош (90+1)

csk.jpgЦСКА (Москва): Игор Акинфеев, Сергей Игнашевич, Алексей Березуцки, Кирил Набабкин, Георгий Шченников, Понтус Вернблум, Кейсуке Хонда, Стивен Цубер (63-Марк Гонсалес), Расмус Елм (73-Георги Миланов), Зоран Тошич, Ахмед Муса (89-Витиньо)

vict_1.jpgВиктория (Пилзен): Матуш Козачик, Вацлав Прохазка, Роман Хубник, Радим Ржезник (84-Мартин Поспишил), Франтишек Райторал, Томаш Хоржава (77-Михал Дюриш), Павел Хорват, Даниел Коларж, Ян Коваржик (70-Станислав Тецъл), Милан Петържела, Марек Бакож