Аякс и Милан не успяха да се победят и завършиха 1:1 на „Амстердам Арена” в среща от втория кръг на Група „H” в Шампионската лига. И двама гола паднаха в самия край на мача, като първо Стефано Денсвил (90) даде аванс на домакините, а Марио Балотели (90+4-д.) донесе точката на „росонерите” от дузпа.

Сблъсъкът бе между тимове, спечелили 11 купи на европейските шампиони. Съперниците се бяха срещали два пъти на финала в надпреварата - през 1969 година. „росонерите” печелят 4:1, а през 1995 годрина Аякс триумфира след 1:0. Иначе общо 12 пъти Аякс и Милан се бяха срещали в Европа, като балансът беше абсолютно изравнен - по 5 победи и 2 равенства.

Аякс доминираше през първото полувреме, докато гостите трудно си подаваха. Пропуски за гранда от Амстердам направиха Колбейн Сигторсон, Лерин Дуарте, Никлас Мойсандер и Виктор Фишер. Голове през първата част обаче така и не паднаха, като „росонерите” не отправиха нито един удар към вратата на домакините.

След почивката гостите заиграха по-добре и с пропуски се отчетоха Балотели и Монтоливо. Милан атакуваше по-добре и в 62-ата минута Марио Балотели нацели напречната греда, а след това продължи да тормози отбраната на домакините. Две минути преди края резервата Ласе Шьоне стреля, вратарят Абиати изби, но с добавка Сигторсон вкара. Попадението обаче правилно бе отменено, след като Шьоне си бе спрял топката с ръка преди да стреля към вратата.

В последната 90-а минута Абиати изби в корнер удар на Фишер. От последвалото изпълнение на ъгловия удар падна и гола за домакините, след като Стефано Денсвил бе точен с глава за 1:0. Веднага след гола Милан тръгна в атака и удар на Мексес бе избит от голлинията на домакините.

В последната четвърта минута от даденото от съдията Йонас Ериксен продължение Марио Балотели падна в наказателното поле на Аякс и реферът посочи бялата точка. Повторенията обаче показаха, че по-скоро Балотели е извършил нарушението срещу Ван Дер Хоорн, който получи жълт картон. Въпреки това Балотели бе точен от 11-метрови наказателен удар и оформи крайното 1:1.

Милан вече има 4 точки до момента и е на второ място в групата, а Аякс остана само с една на трета позиция.

ГРУПА „Н“
1:0 Стефано Денсвил (90), 1:1 Марио Балотели (90+4-дузпа)

Амстердам, „Амстердам Арена“
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Аякс: 22.Силесен, 4.Мойсандер (78 - 6.Ван дер Хоорн ), 17.Блинд, 2.Ван Рейн, 24.Денсвил, 5.Пулсен, 10.Сим де Йонг, 8.Дуарте (59 - 20.Шьоне), 34.Да Са (64 - 16.Андерсен), 9.Сигторсон, 7.Фишер
Треньор: Франк де Бур

Милан: 32.Абиати, 5.Мексес, 17.Сапата, 20.Абате, 21.Констант , 4.Мунтари, 16.Поли (84 - 28.Емануелсон), 34.Найджъл де Йонг, 18.Монтоливо, 7.Робиньо (80 - 9.Матри), 45.Балотели
Треньор: Масимилиано Алегри