Арсенал победи Наполи с 2:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. С този успех тимът на Арсен Венгер събра пълен актив от точки на старта на група F в същинския етап от турнира.

Тио Уолкът и Гонсало Игуаин пропуснаха сблъсъка. И двамата бяха оставени извън съставите заради контузии. Английското крило отбеляза първия гол за Арсенал при победата с 2:1 над Марсилия на старта на груповата фаза. Игуаин също бе автор на първото попадение при победата на Наполи със същия резултат над Борусия (Дортмунд).

“Топчиите” започнаха надъхано, подкрепяни бурно от трибуните, и още до 15-ата минута вече водеха с 2:0. Те поведоха още в 8-ата минута, когато Арън Рамзи подхвана атака по дясното крило и изведе перфектно Месут Йозил в добра позиция за стрелба. Германецът без да се бави опъна мрежата зад вратаря на гостите Пепе Рейна за 1:0. После още една перфектна комбинация отдясно позволи на Йозил този път да влезе в ролятата на асистент. Халфът подаде на Оливие Жиру и французинът с лекота вкара за 2:0. Успокоени от комфортната преднина домакините намалиха малко темпото и позволиха на Наполи да си отдъхне. И второто полувреме премина под диктовката на “топчиите”, но нов гол не падна.

Арсенал е допуснал само една загуба в последните 9 години у дома в Шампионската лига срещу отбори извън Англия. Тя беше от Шалке 04 с 0:2 в групите на турнира през миналата година.

Арсенал започна сезона със загуба с 1:3 от Астън Вила, но след това записа победи във всичките си десет мача.
В последния мач срещу италиански отбор Арсенал победи с 3:0. През сезон 2011/12 тимът надви Милан с 3:0, но отпадна на осминафиналите, след като бе загубил първия мач с 0:4. От 15 домакинства срещу италиански отбори Арсенал има 9 победи и 2 загуби.
Арсен Венгер е за 16-ти пореден път в групите на Шампионската лига с Арсенал.

Рафаел Бенитес пък няма победа на стадиона на Арсенал и в шестте си сезона като мениджър на Ливърпул. Балансът му е три равенства и пет загуби. Рафа обаче е отстранявал Арсенал като мениджър на Ливърпул на четвъртфинал в Шампионската лига през сезон 2007/08. Двата мача завършиха 1:1 и победа за Ливърпул с 3:2.

1:0 Месут Йозил (8), 2:0 Оливие Жиро (15)

Лондон, „Емирейтс Стейдиъм“
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

Арсенал: 1.Шчесни, 4.Мертезакер, 3.Саня, 28.Гибс, 6.Косчиелни, 7.Росицки (63 - 10.Уилшър), 11.Йозил, 8.Артета, 20.Фламини, 16.Рамзи (88 - 17.Начо Монреал), 12.Жиру
Треньор: Арсен Венгер

Наполи: 25.Пепе Рейна, 33.Албиол (83 - 21.Фернандес), 5.Бритос, 85.Бехрами, 16.Место, 18.Зунига, 88.Инлер, 17.Хамшик, 19.Пандев (61 - 14.Мертенс), 7.Хосе Кайехон (77 - 91.Сапата), 24.Инсиние
Треньор: Рафаел Бенитес