Челси разби Стяуа с 4:0 като гост в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Срещата беше от група Е. Мачът беше по-специален за Жозе Моуриньо. Специалния за първи път водеше отбор срещу румънски съперник.

Вечерта започна кошмарно за Фернандо Торес. Нападателят на “сините” получи рано-рано контузия и трябваше да напусне принудително терена. На негово място в игра се появи Самуел Самуел Ето'о. Именно камерунската суперзвезда бе в основата на първото попадение. В 20-ата минута Шюрле проби по лявото крило и центрира остро в пеналта към тарана. Той малко неумело не успя да овладее топката, но пък се получи пас към непокрития Рамирес и бразилецът опъна мрежата отблизо – 0:1.

Гостите нанесоха поразяващ удар секунди преди почивката. Бърза контраатака свари неподготвена отбраната на Стяуа. Ето'о нахлу в наказателното поле, финтира защитник и стреля към вратата. Стражът Чиприан Тетерушану изби топката, но право в краката на втурналия се към него свой съотборник Даниел Георгиевски. От краката на македонеца топката се озова в мрежата – автогол и 0:2!

Преднината на гостите стана класическа скоро след почивката. В 55-ата минута поредната грешка в отбраната на Стяуа позволи на много активния Шюрле да центрира отляво на пътя на Оскар. Бразилският техничар отклони към Рамирес, който би в близкия ъгъл. Тетерушану дори не реагира – 0:3. Секунди преди края комбинация между двама бивши играчи на Анжи - Ето'о и Вилиан, завърши с подаване към Франк Лампард. Ветеранът с плътен шут изпрати топката в гредата, а оттам – в мрежата за крайното 0:4.

Двата тима играха на 1/8-финал в Лига Европа през миналия сезон. Стяуа спечели първия мач с 1:0, но след това загуби с 1:3 в Лондон.

steaua.jpgчелси_1.jpgСтяуаЧелси 0:4
0:1 Рамирес (20), 0:2 Даниел Георгиевски (44-авт.), 0:3 Рамирес (55), 0:4 Франк Лампард (90)

Букурещ, „Арена Национал“
Съдия: Карлос Веласко Карбайо (Испания)

Стяуа: 12.Татарушану, 14.Латовлевичи, 4.Шукала, 17.Георгиевски (71 - 33.Фернандо Варела), 8.Филип, 6.Гардош, 10.Танасе, 55.Борчеану, 23.Станчу, 77.Адриан Попа (46 - 20.Тату), 25.Пиовакари (46 - 35.Капетанос)
Треньор: Лауренцио Регекампф

Челси: 1.Чех, 3.Ашли Коул , 26.Тери, 2.Иванович, 4.Давид Луис, 8.Лампард , 7.Рамирес, 11.Оскар (78 - 28.Аспиликуета), 9.Торес (11 - 29.Ето'о), 10.Мата (81 - 22.Вилиан), 14.Шюрле
Треньор: Жозе Моуриньо