Шотландският първенец Селтик загуби у дома от испанския шампион Барселона с минималното 0:1 в среща от втория кръг на Група „H” в Шампионската лига. „Детелините” играха с човек по-малко от 59-ата минута, когато Скот Браун получи директен червен картон. Победният гол за каталунците, които бяха без контузената си звезда Лионел Меси, вкара Сеск Фабрегас (76) с глава и така те увеличиха серията си на 7 поредни победи във всички турнири.

Сеск Фабрегас бе поставен на върха на атаката на Барса и изпълняваше ролята на фалшива деветка, докато по крилата действаха Неймар и Педро.

През първата част домакините се окупираха в своята половина и се стремяха да рушат играта на противника. Каталунците пък взеха инициативата и разиграваха с обичайните си безбройни подавания, дебнейки за пролука в отбраната на „детелините”. Самарас пропусна най-изгодното положение за домакините, след като ударът му бе отразен от Валдес, докато за Барса късмета си пробваха Шави, Иниеста и Неймар, но ударите им не намериха целта.

След почивката домакините заиграха по-агресивно и изнесоха играта в центъра на терена, но за тяхно нещастие в 59-ата минута халфът Скот Браун фаулира Неймар, след което ритна по ръката бразилеца, който започна да се превива. Съдията Стефан Ланоа не се поколеба и показа директен червен картон на Браун, за да останат „детелините” с човек по-малко на терена. Гостите се възползваха от числения си превес и натиснаха. Въпреки това Форест и Малгрю от домакините направиха пропуски от изгодни позиции. Малко след това в 76-ата минута Неймар изведе влезлия като резерва Алексис Санчес в наказателното поле и чилиецът центрира отлично към Сеск Фабрегас, който с глава насочи топката обратния ъгъл за 0:1.

До края на мача Селтик не допусна по-сериозна загуба, след като вратарят Форстър спаси невероятни спасявания след удари на Алексис Санчес и Неймар. Така Барса събра 6 точки в актива си и оглави групата, докато Селтик все още е без точка на дъното на класирането.

0:1 Сеск Фабрегас (76)

Глазгоу, „Селтик Парк“
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)

Селтик: 1.Форстър, 3.Изагире , 21.Малгрю, 23.Лустиг (70 - 49.Форест), 4.Амброуз, 2.Матюс, 5.Ван Дайк, 8.Браун (59), 15.Комънс (86 - 20.Пуки), 9.Самарас , 10.Стоукс (70 - 33.Каял)
Треньор: Нийл Ленън

Барселона: 1.Виктор Валдес, 22.Дани Алвес, 21.Адриано Кореа, 3.Пике, 15.Бартра, 4.Фабрегас (78 - 20.Тейо), 8.Иниеста (89 - 17.Сонг), 6.Шави, 16.Бускетс, 7.Педро (74 - 9.Алексис Санчес ), 11.Неймар
Треньор: Херардо Мартино