Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в мач от 9-ия кръг на "А" група. "Смърфовете" играха по-добре в мача и заслужено победиха, но можеше резултатът да бъде друг след отпускането им в последната третина на мача.

Първата опасност в мача бе за гостите от Пирин, но ударът на Васил Панайотов излезе в аут.

Локомотив удари съперника в 20-ата минута след пробив по фланга на Здравко Лазаров и центриране към Мартин Камбуров. Голмайсторът не сгреши и откри резултата, отбелязвайки третия си гол за сезона. Само седем минути по-късно Камбуров отново се разписа при идентично положение. Този път центрирането беше на Гади.

Около 35-ата минута Пирин опита два удара, но далеч от вратата на Господинов. Началото на втората част започна силно за Локомотив и "смърфовете" пропуснаха възможност за 3:0.

Десет минути след подновяването на играта Здравко Лазаров изпревари Абдиков и го прехвърли, но топката срещна страничната греда. Минута по-късно Камбуров пропусна да направи хеттрик, след хубаво подаване на Гади.

След час игра Пирин опита хубава атака, в която Близнаков комбинира с Коцев, но последният стреля неточно.

Минути след това вратарят на Локомотив можеше сам да си създаде проблем, изпускайки топката в наказателното си поле, но бранител я изчисти преди играч на Пирин да я вкара в мрежата.

Десет минути преди края на мача гостите от Пирин отправиха първия си точен удар в рамките на вратата на Локо, но право в ръцете на Господинов.

До края на мача нов гол не падна, въпреки грубата грешка на Тунчев в 81-ата минута, при която Марчев можеше да остане сам срещу вратата на Локо, но не успя да догони топката.

Двубоят завърши при 2:0 и Локомотив вече е в топ 4 с 16 точки, докато Пирин е твърдо последен с 1 точка.