Черно море и Локомотив София направиха 2:2 в мач от 9 кръг на "А" група. Домакините от Варна водеха с 2:0 до 81-ата минута, когато гостите от Локомотив върнаха едно попадение. В добавеното време голмайсторът на “железничарите” от началото на сезона Маркиньос отново се превърна в герой и вкара за крайното 2:2. За Черно море головете отбелязаха Бакари (5) и Симеон Райков (15).

Треньорът на Локомотив Стефан Генов се върна на стадион "Тича", на който дълго време бе любимец на феновете.

Още в 5-ата минута след контраатака нападателят Бакари бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и стреля неспасяемо в далечния ъгъл на вратата - 1:0! Само десет минути по-късно публиката на “Тича” отново изригна в аплодисменти. Симеон Райков бе изведен хитро от Божилов и със силен шут от границата на наказателното поле опъна мрежата зад Галев - 2:0 за Черно море!
Това окончателно пречупи столичани. Дебют за тях записа новото попълнение Фран Сота. Именно дребничкият испанец засече центриране на Елтон и с глава разтресе гредата.

Голмайсторът на домакините Бакари се контузи и беше принудително заменен от Даниел Младенов. След центриране от корнер в 80-ата минута гостите върнаха един гол. Елтон овладя на точката на дузпата и с удар от въздуха намали на 1:2. В добавеното време след центриране в наказателното поле Маркиньос се оказа най-съобразителен и вкара топката във вратата за крайното 2:2.

Черно море - Локомотив (Сф) 2:2
1:0 Бакари (5), 2:0 Симеон Райков (15), 2:1 Елтон (81), 2:2 Маркиньос (90)

ЧЕРНО МОРЕ:
33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 6.Кирил Котев, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев, 8.Еденилсон Бергонси, 11.Симеон Райков (89 - 91.Живко Атанасов), 9.Бакари (50 - 23.Даниел Младенов), 21.Георги Илиев (к), 14.Георги Божилов
Резерви: 1.Емил Михайлов, 7.Бекир Расим, 55.Росен Колев, 10.Тодор Паланков, 17.Иван Коконов
Треньор: Георги Иванов

Локомотив (Сф): 84. Валентин Галев, 20. Елтон, 71. Милан Йованович (47-18. Фран Сота), 3. Матютю, 6. Александър Бранеков, 8. Румен Трифонов, 94.Азрак Махамат, 33. Том (61 - 10. Даниел Пеев), 28. Маркиньос (к), 92. Гаел Н'Дулу, 76. Крум Бибишков (58 - 14. Димитър Илиев)
Резерви: 1. Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 21. Даниел Гаджев, 11. Антонио Цанков, 7. Искрен Писаров
Треньор: Стефан Генов