Генк спечели гостуването си на Динамо (Киев) с 1:0 в мач от група G на Лига Европа. Единственото попадение заби резервата на белгийския тим Жулиен Гориу в 62-ата минута след пряк свободен удар. Вратарят на домакините Максим Ковал дори не помръдна при изпълнението.

Динамо има 4 успеха, реми и две загуби в последните си 7 мача във всички турнири. Генк записа първа загуба от 6 мача насам във всички състезания, като спечели 3 от тях.

Швейцарският Тун също почна ударно участието си в турнира. Тимът на треньора Урс Фишер се наложи над доста по-опитния Рапид (Виена) с 1:0. В герой за домакините се превърна Кристиян Шоевли, който вкара гола на победата в 35-ата минута. Тун спечели шест от седемте си мача в Лига Европа този сезон. Рапид е с два успеха, загуба и нулево равенство в последните си 4 мача във всички турнири.