Фиорентина разби португалския Пасош де Ферейра с 3:0 в мач от група Е на Лига Европа. “Виолетовите” нямаха никакви проблеми да преодолеят отстъпващия по класа съперник. Гонзало Родригес откри в 30-ата мзинута. Ридер покачи на 2:0 в 68-ата, а италианският национал Джузепе Роси (77) фиксира крайното 3:0. Пасош де Ферейра е в серия от 7 загуби във всички турнири.

В другият мач от групата Днепър излъга румънския Пандури с 1:0. Единственото попадение заби Руслан Ротан в 39-ата минута.

В група F Макаби (Тел Авив) и АПОЕЛ Никозия извъртяха скучно 0:0. Айнтрахт (Франкфурт) пък отнесе Бордо с 3:0 след попадения на Вацлав Кадлец (4), Марко Рус (16) и Джакпа (53). Гостите завършиха с 10 души, след като Орбан беше изгонен в 62-ата минута с червен картон.