Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов не успя да помогне на Кубан (Краснодар) при гостуването на Санкт Гален в първия двубой от групите на Лига Европа. Руският тим отстъпи с 0:2, след като точни за домакините бяха Иван Мартич и Марко Матис.

В другата среща от групата Суонзи спечели с класическото 3:0 при гостуването на Валенсия.

Ивелин Попов започна титуляр за Кубан в Швейцария, но в 63-ата минута беше заменен от Балде.

Първото полувреме беше доста скучно, като почти не бяха създадени чисти голови ситуации. След почивката оборотите значително бяха вдигнати, а в 56-ата минута Санкт Гален поведе. Горан Каранович се възползва от грешка на вратаря Беленов и вкара за 1:0.

В 61-ата Попов излезе на стрелкова позиция, но не успя да преодолее стража на домакините. Веднага след това, българинът бе заменен от Балде. Промяната обаче не даде желания резултат за Кубан, а дори напротив. В 76-ата Марко Матис направи 2:0 за Санкт Гален, което остана непроменено до края.