Черноморец (Одеса) победи Динамо (Загреб) с 2:1 като гост в първи мач от група В на Лига Европа. Двата тима са съперници на нашия Лудогорец, който удари днес ПСВ в Айндховен.

Първото попадение на "Масимир" падна в 41-ата минута. Нападателят на гостите Франк Джа Джедже сбърка едно подаване и сервира топката право в краката на Жуниор Фернандес. Той не се колеба много и нахлу в наказателното поле на съперника, финтира един защитник и стреля силно в тялото на вратаря. Безетосни изби удара, но Фернандес довкара в мрежата за 1:0.

Отговорът на гостите за закъсня. След почивката те се хвърлиха да изравняват и в 62-ата минута успяха да сторят това. Риера получи подаване на лявото крило и центрира към пенална на Динамо. Там Алексей Антонов засече с глава и прати топката зад гърба на страга Оливер Зеленика – 1:1. Само 4 минути по-късно Джа Джедже направи обрата пълен, като по този начин се реваншира за грешката си при гола на хърватския гранд.

Това е втора загуба за Динамо от 10 мача насам - 7 победи и 1 равенство. Черноморец пък записа едва втора победа в последните си 12 визити в Европа.

Динамо (Загреб) – Черноморец (Одеса) 1:2
1:0 Жуниор Фернандес (43) , 1:1 Алексей Антонов (62), 1:2 Джа Джедже (66)

Динамо: 12.Оливер Зеленика, 4.Йосип Шимунич, 5.Йозо Шимунович, 6.Иво Пинто, 23.Рубен Лима, 7.Ариян Адеми, 10. Самир, 20.Звонко Памич (62 – 17. Саид Хюсеинович), 77.Марсело Брозович (74 – Фатош Бечирай), 11.Жуниор Фернандес, 90.Дуйе Чоп

Черноморец: 12.Дмитрий Безотосни, 4.Маркус Бергер, 6.Лео Матос (46-99. Сито Риера), 29.Пабло Фонтанельо, 55.Андерсон Сантана, 77.Павел Кутас, 7.Владимир Приомов, 8.Кирил Ковалчук, 10.Алексей Гай, 23.Франк Джа Джедже (69 – 11. Иван Бобко), 69.Алексей Антонов (86 – 18. Сергей Самодин)