Европейският клубен вицешампион Борусия (Дортмунд) започна със загуба участието си в Шампионската лига. “Жълто-черните” отстъпиха с 1:2 на Наполи като гост в мач от Група “F”.

Двубоят не се разви добре за германския тим. В средата на първата част треньорът Юрген Клоп беше отстранен от резервната скамейка, а в края на първото полувреме първо Матс Хумелс беше заменен принудително, а след това вратарят Роман Вайденфелер получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле.

Гонсало Игуаин откри резултата в 29-ата минута след удар с глава. Това попадение предизвика гнева на Юрген Клоп, който се нахвърли върху четвъртия съдия. Треньорът на Борусия (Дортмунд) не беше доволен, че не е било позволено на Невен Суботич да се върне на терена точно преди попадението на аржентинеца. Заради реакцията си Клоп беше изгонен.

В 67-ата минута Лоренцо Инсиние удвои аванса на Наполи с точно изпълнение на фаул. Домакините пропуснаха доста положения за гол, а в края на мача дори поставиха победата си под съмнение, след като Хуан Сунига си вкара автогол три минути преди края и “сините” трябваше до опазят преднината си до края на двубоя.

Наполи – Борусия (Дортмунд) 2:1
1:0 Гонсало Игуаин (29), 2:0 Лоренцо Инсиние (67), 2:1 Хуан Сунига (87-автогол)

napoli.jpgНаполи: Пепе Рейна, Мигел Бритос, Кристиан Маджо, Раул Албиол, Хосе Кайехон, Лоренцо Инсиние (73-Дрис Мертенс) Марек Хамшик (90-Джандоменико Место), Камило Сунига, Валон Бехрами, Гьокхан Инлер, Гонсало Игуаин (77-Горан Пандев)

boruisia.jpgБорусия (Дортмунд): Роман Вайденфелер, Невен Суботич, Матс Хумелс (45-Мичел Лангерак), Марсел Шмелцер, Свен Бендер, Марко Ройс, Якуб Блашчиковски (45-Пиер-Емерик Обамеянг), Нури Шахин, Кевин Гроскройц, Роберт Левандовски, Хенрих Мхитарян (76-Йонас Хофман)