Милан записа трудна победа с 2:0 над Селтик в мач от Група “Н” на Шампионската лига.

“Росонерите” имаха проблеми с организирането на играта си и в представянето им преобладаваха неточните подавания.

Въпреки това тимът на Масимилиано Алегри стигна до успеха с два гола в последните 10 минути.

В 82-ата минута удар по земята на Кристиан Сапана се озова във вратата на Фрейзър Фостър, след като топката се отклони в Емилио Исагире.

Четири минути преди края домакините вкараха втори гол. Съли Мунтари беше точен при добавката на удар на Марио Балотели от фаул, който беше париран от Фостър.

Йоргос Самарас пропусна няколко положения за Селтик, а удар на Антъни Стоукс от фаул в 80-ата минута се отби от гредата на вратата на Кристиан Абиати.

Милан – Селтик 2:0
1:0 Кристиан Сапата (82), 2:0 Съли Мунтари (86)

милан_1.jpgМилан: Кристиан Абиати, Филип Мексес, Кристиан Сапата, Кевин Констант (76-Робиньо), Кристиан Дзакардо, Съли Мунтари, Валтер Бирса (63-Урби Емануелсън), Антонио Ночерино, Найджъл де Йонг, Алесандро Матри (87-Андреа Поли), Марио Балотели

1cel.jpgСелтик: Фрейзър Фостър, Адам Матюс (75-Дерк Бьоригтер), Емилио Исагире, Ефе Амброуз, Върджил ван Дайк, Чарли Мългрю (89-Нир Битон), Микаел Лустиг, Скот Браун, Крис Комънс (77-Теему Пуки), Йоргос Самарас, Антъни Стоукс