Лучо Гонсалес вгорчи дебюта на Аустрия (Виена) в груповата фаза на Шампионската лига. Аржентинският халф вкара единствения гол за успеха на Порто с 1:0 във Виена в мач от Група “G”.

“Драконите” доминираха през първото полувреме, но не успяха да стигнат до гол. Гостите откриха резултата в началото на втората част, когато Лучо Гонсалес се разписа в 55-ата минута след центриране на Данило.

Малко след това домакините отговориха с удар в гредата на Марко Станкович, а Филип Хозинер стреля встрани от вратата на Елтон.

Гонсалес можеше да вкара втори гол за Порто, но не успя да засече центриране на Силвестре Варела. В края на мача Аустрия (Виена) стигна до три поредни корнера, но те не доведоха до изравнителен гол.

Аустрия (Виена) – Порто 0:1
0:1 Лучо Гонсалес (55)

aus.jpgАустрия (Виена): Хайнц Линднер, Кай Рогули, Мануел Ортлехнер, Маркус Сутнер, Фабиан Кох, Флориан Мадер, Джеймс Холанд (84-Рубин Окотие), Даниел Ройер, Томаш Юн (68-Томас Симкович), Филип Хозинер (84-Роман Киенаст), Марко Станкович

porto.jpgПорто: Елтон, Данило, Елиаким Мангала, Сандро, Николас Отаменди, Лучо Гонсалес (87-Хуан Кинтеро), Жозуе, Лика (67-Марат Измайлов), Фернандо, Джаксон Мартинес, Силвестре Варела (79-Ектор Ерера)