Арсенал започна с победа участието си груповата фаза на Шампионската лига, след като се наложи над Олимпик (Марсилия) с 2:1 като гост в мач от Група “F”.

“Артилеристите” имаха предимство във владението на топката през първата част, но не успяха да стигнат до чисто голово положение. При най-чистото им положение Стив Манданда лесно блокира диагонален удар на Тио Уолкът. Удари с глава на Андре Айю и Андре-Пиер Жиняк минаха много близо до дратата на Войчех Шчесни.

В началото на второто полувреме удар на Род Фани отправи опасен удар от воле. Арсенал отговори в 54-ата минута, когато Манданда блокира удар на Кийрън Гибс, а четири минути след това спаси и воле на Джак Уилшир. Малко след това Гибс изчисти от голлинията удар на Жиняк с глава.

В 65-ата минута Арсенал откри резултата. Жереми Морел не изчисти добре центриране на Гибс и топката попадна в непосрития Тио Уолкът, който се разписа с удар от воле. Седем минути преди края Аарън Рамзи удвои, като при неговия удар топката леко се отклони от защитник, за да се озове зад Манданда. Джордан Айю върна едно попадение за домакините в края на мача. Той беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Рамзи.

Олимпик (Марсилия) – Арсенал 1:2
0:1 Тио Уолкът (65), 0:2 Аарън Рамзи (84), 1:2 Джордан Айю (90-дузпа)

марсилия_1.jpgОлимпик (Марсилия): Стив Манданда, Никола НКулу, Лукас Мендес, Жереми Морел, Род Фани, Дмитри Пайе (73-Джордан Айю), Алексис Ромао, Джанели Имбула (80-Флориан Тувен), Матийо Валбуена (90-Сабер Хелифа), Андре-Пиер Жиняк

арсенал_1.jpgАрсенал: Войчех Шчесни, Бакари Саня, Пер Мертезакер, Лоран Косчиелни, Киърън Гибс, Джак Уилшир, Месут Йозил, Аарън Рамзи, Матийо Фламини (90-Рио Мияичи), Оливие Жиру, Тио Уолкът (78-Начо Монреал)