Арда Туран вкара гол и записа асистенция при победата на Атлетико (Мадрид) с 3:1 над Зенит в мач от Група “G” на Шампионската лига.

Бразилският защитник Миранда откри резултата пет минути преди почивката, когато с глава прати топката във вратата след центриране от корнер.

Руският тим беше по-офанзивен през втората част и в 58-ата минута бразилският нападател Хълк изравни, пращайки топката в горния ъгъл на вратата на Куртоа. Малко след това Александър Кержаков удари гредата след изпълнение на фаул.

След това обаче Атлетико (Мадрид) възстанови предимството си в резултата, когато в 64-ата минута Арта Туран се разписа. Десет минути преди края турският национал подаде на резервата Лео Баптистао за третия гол на “дюшекчиите”.

Атлетико (Мадрид) – Зенит 3:1
1:0 Миранда (40), 1:1 Хълк (58), 2:1 Арда Туран (64), 3:1 Лео Баптистао (80)

atletico.jpgАтлетико (Мадрид): Тибо Куртоа, Диего Годин, Фелипе Луис, Хуанфран, Миранда, Марио Суарес, Коке (89-Кристиан Родригес), Арда Туран (87-Раул Гарсия), Габи, Адриан Лопес (79-Лео Баптистао), Давид Вия

zen.jpgЗенит: Юри Лодигин, Кристиан Ансалди, Николас Ломбертс, Луиш Нето (46-Олег Шатов), Томаш Хубочан, Игор Смолников, Константин Зирянов (75-Андрей Аршавин), Аксел Витсел, Хълк (85-Владимир Бистров), Дани, Александър Кержаков