Барселона разгроми Аякс с 4:0 в мач от Група "Н" на Шампионската лига. С хеттрик за успеха се отличи звездата на каталунците Лионел Меси. По този начин аржентинецът вече има 62 гола в турнира и изостава във вечната голмайсторска лига на ШЛ само на Раул Гонсалес, който има 71 попадения.

Меси откри резултата в 22-ата минута с точно изпълнение на фаул. Десет минути след началото на второто полувреме той удвои след характерен за себе си пробив отдясно и точен завършващ удар. Жерар Пике вкара третия гол за Барселона в 69-ата минута, когато беше точен с глава след центриране на Неймар.

15 минути преди края Меси вкара третото си попадение в мача с удар от границата на наказателното поле. Така той стана първият играч в историята на Шампионската лига с четири реализирани хеттрика. В 77-ата минута вратарят на каталунците Виктор Валдес спаси дузпа на Колбейн Сигторсон.

Барселона – Аякс 4:0
1:0 Лионел Меси (22), 2:0 Лионел Меси (50), 3:0 Жерар Пике (69), 4:0 Лионел Меси (75)

барселона_1.jpgБарселона: Виктор Валдес, Жерар Пике (80-Марк Бартра), Хавиер Масчерано, Адриано, Дани Алвес, Сеск Фабрегас (71-Шави), Андрес Иниеста, Серхио Бускетс, Алексис Санчес, Лионел Меси, Неймар (72-Педро Родригес)

аякс_1.jpgАякс: Кенет Вермеер, Рикардо ван Райн, Никлас Мойсандер (73-Майк ван дер Хоорн), Николай Бойлесен, Дали Блинд (78-Ласе Шьоне), Стефано Денсвил, Кристиан Поулсен, Лерин Дуарте, Сим де Йонг (59-Тулани Сесеро), Колбейн Сигторсон, Боян Къркич