Берое започна кампанията си по защита на Купата на България с категоричното 3:0 срещу третодивизионния Видима-Раковски в първи мач от 1/16-финалите на турнира.

Още в 48-ата секунда на мача в Стара Загора Давид Каядо откри головата сметка за избраниците на Петър Хубчев. Веселин Пенев подаде към Атанас Зехиров, който чукна за Иван Горанов, юношата на "Левски" напредна, центрира успоредно на голлинията и от близка дистанция португалската звезда реализира за 1:0.

В 42-ата минута Берое удвои преднината си. След центриране от пряк свободен удар от над 30 метра най-съобразителен в наказателното поле на гостите от Севлиево беше Борислав Стойчев, който отблизо се разписа за 2:0.

И след почивката избраниците на Хубчев изцяло контролираха събитията на терена. Берое беше пълен господар, но падна само още един гол. В 49-ата минута Давид Каядо центрира от пряк свободен удар в ляво по атаката, Иво Иванов засече, но топката мина над вратата. Още при следващата атака резултатът стана 3:0. Евандро Ронкато напредна отляво, пусна на дясно за Каядо, който продължи още по-надясно за Иван Горанов. Той стреля, но вратарят отби. Топката обаче попадна в краката на Атанас Зехиров, който бе точен.

Реваншът е на 23 октомври от 16:00 часа в Севлиево. Следващият мач на Берое пък е идната неделя от 21:00 часа срещу “Ботев” (Пловдив) отново на стадиона под Аязмото.

Берое - Видима-Раковски 3:0
1:0 Давид Каядо (1), 2:0 Борислав Стойчев (42), 3:0 Aтанас Зехиров (50)

Съставът на Берое: 22.Благой Макенджиев, 2.Здравко Илиев, 5.Борислав Стойчев, 6.Иво Иванов (к), 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман (69–15.Георги Динков), 18.Атанас Зехиров, 88.Давид Каядо, 19.Мартин Райнов (65–21.Елиаш), 92.Иван Горанов, 10.Венцислав Христов (32–13.Евандро Ронкато)