"Левски" успя да достигне до първа победа на своя стадион от 4 месеца. "Сините" победиха на "Георги Аспарухов" Пирин (Гоце Делчев) с 4:0 в първи мач от 1/16-финалите за Купата на България. Попаденията за столичани бяха дело на Антонио Вутов, Гари Родригес, Илиян Йорданов и Борислав Цонев.

Славиша Йоканович предприе няколко промени в титулярния си състав. Той пусна като титуляри Горан Блажевич, Антонио Вутов, Даниел Димов, Пламен Димов и Димитър Везалов.

"Сините" взеха инициативата още от първата минута, но трудно стигаха до положения. Гостите действаха много стабилно в защита, но рядко поглеждаха към половината на "сините".

До 25-ата минута пропуски за "сините" направиха Макриев, Илиян Йорданов, както и Гари Родригес. В 26-ата най-после падна попадение - Антонио Вутов направи чудесно двойно подаване с Владимир Гаджев, младата надежда на "Левски" получи топката на добра позиция в наказателно поле и с точен удар откри резултата!

Попадението донесе настроение в играта на "сините" и те набързо създадоха още няколко положения. В 42-ата минута съдията Георги Димитров отсъди пресилена дузпа за "Левски" за събаряне на Макриев. Гари Родригес бе точен от бялата точка - 2:0.

През втората част темпото на игра спадна, като гостите приеха загубата и не показаха дори нотки на желание за игра. "Сините" пък успяха да отбележат още 2 гола в края на срещата. 15 минути преди последния съдийски сигнал Илиян Йорданов вкара на празна врата от 1 метър, след като топката рикошира в двете греди след удар на Макриев с глава.

В 88-ата минута юношата Борислав Цонев също записа името си сред голмайсторите. младият футболист бе изведен на празна врата от Нуно Пинто и безпроблемно реализира - 4:0.

Мартин Газиев от състава на гостите пък бе изгонен за два жълти картона в последната минута на даденото 3-минутно продължение.

Следете развитието на всички срещи от турнира за Купата на България - ТУК!

"Левски" - Пирин (Гоце Делчев) 4:0
1:0 Антонио Вутов (25), 2:0 Гари Родригес (43-дузпа), 3:0 Илиян Йорданов (73), 4:0 Борислав Цонев (88)

Срещата по минути!
7- Пламен Димов стреля с глава след центриране на Йорданов, но топката мина покрай вратата
15- "Сините" владеят инициативата, но трудно стигат до голови положения
23- Макриев стреля в тялото на съперник, а след това Родригес извършва нарушение
25- topka.jpg ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Чудесно двойно подаване между Вутов и Гаджев, завършено с техничен удар покрай вратаря от младата надежда на "сините"!
29- Макриев стреля слабо в ръцете на Абдиков
34- Илиян Йорданов направи няколко финта в наказателното поле, стреля, топката се удари в бранител на гостите и "сините" поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена
39- Илиян Йорданов стреля опасно, топката излиза в корнер
42- Дузпа за "Левски" за нарушение срещу Макриев. Останаха впечатления, че съдията сбърка като посочи бялата точка
43- topka.jpg ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Гари Родригес бележи от бялата точка с техничен лек удар по земята!

53-smqna.jpg Двойна смяна в "Левски" - Мирослав Иванов и Ларсен Туре заменят Владимир Гаджев и Гари Родригес
57- Вутов стреля от въздуха, Макриев не можа да засече топката и тя излиза в аут
61- Вутов се пребори с няколко съперници в наказателното поле, но Абдиков успя да спаси удара му
73- topka.jpg ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Димитър Макриев стреля с глава, топката се удари в двете странични греди и попадна в Илиян Йорданов, който не сгреши от 1 метър на празна варата - 3:0!
88- topka.jpg ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Борислав Цонев бележи след чудесна асистенция на Нуно Пинто
90+2- Червен картон на Мартин Газиев. Футболистът на Пирин събори Мирослав Иванов и получи втори жълт картон
90+3- Край на мача

"ЛЕВСКИ": 1. Горан Блажевич, 35. Пламен Димов, 55.Йордан Милиев, 13.Димитър Везалов, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев (53-20.Мирослав Иванов), 25.Даниел Димов, 10.Антонио Вутов (75-18. Борислав Цонев), 22.Илиян Йорданов, 11.Гари Родригес (53- 59.Ларсен Туре), 7.Димитър Макриев
Резерви: 89. Михаил Иванов, 6.Орлин Старокин, 5.Алехандро Перес, 9.Цветан Генков, 18. Борислав Цонев, 20.Мирослав Иванов, 59.Ларсен Туре
Треньор: Славиша Йоканович

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Албин Одза (56- 77.Марио Близнаков), 8.Петър Лазаров (к), 10.Веселин Марчев, 18.Даниел Васев (46- 19.Мартин Газиев), 22.Антон Киров, 21.Васил Панайотов, 88.Георги Петров (71-35.Костадин Башов)
Резерви: 59.Ангел Юсев, 16.Серафим Михайлов, 19.Мартин Газиев, 26.Боянчев, 77.Марио Близнаков, 30. Стоянов, 35.Костадин Башов
Треньор: Костадин Ангелов