Манчестър Сити разби без никакви проблеми Виктория (Пилзен) с 3:0 като гост в първи мач от група D на турнира. И трите гола паднаха след почивката. Защитата на домакините издържа до 48-ата минута, когато Един Джеко откри резултата.

В 26-ата минута пък гредата спаси Виктория след шут на Серхио Агуеро. Именно Кун асистира на босненеца за първия гол. Аржентинецът направи силен пробив в половината на домакините, а после с фин пас намери Джеко за 0:1.

В 53-ата минута котдивоарският халф Туре Яя стреля силно от границата на наказателното поле и топката спря зад гърба на вратаря Козачик – 0:2. Този гол съвсем пречупи съпротивата на чехите.В 58-ата минута отличният Агуеро получи топката от Самир Насри и с прецизен удр с левия крак простреля Козачик за крайното 0:3. Усилията на домакините поне за почетен гол стигнаха само за една греда в 88-ата минута. Виктория (Пилзен) все още няма домакинска победа в груповата фаза на Шампионската лига.

ГРУПА „D"
0:1 Един Джеко (48), 0:2 Яя Туре (53), 0:3 Серхио Агуеро (58)

Пилзен, „Дусан Арена“
Съдия: Паоло Талиявенто (Ит)

Виктория (Пилзен):1.Козачик, 21.Прохазка, 8.Лимберски , 2.Хейда (67 - 4.Хубник)), 27.Райторал, 11.Петржела, 26.Коларж (61 - 12.Коларж), 10.Хорват, 7.Хорава, 19.Коварик, 23.Бакош (84 - 9.Текъл)

Манчестър Сити:1.Харт, 4.Компани, 5.Сабалета, 13.Коларов , 33.Настасич, 8.Насри, 42.Туре (80 - 14.Хави Гарсия), 15.Хесус Навас (67 - 7.Милнър), 25.Фернандиньо , 16.Агуеро, 10.Джеко (83 - 9.Негредо)