Реал Сосиедад загуби от Шахтьор (Донецк) с 0:2 в първи мач от група А на Шампионската лига. И двата гола за гостите заби Алекс Тейшейра. Любопитно е, че в четири от последните си пет участия в Шампионска лига Шахтьор стартира с победа. Единственото изключение е от 2011 година, когато украинците бяха надвити от Порто (1:2).

Първото полувреме не донесе много емоции на публиката, препълнила стадион “Аноета”. В 33-ата минута халфът на домакините Макел Бергара получи контузия след сблъсък с бразилеца Луис Адриано, но въпреки болките в коляното остана на терена. Най-чистото положение за домакините стана секунди преди почувкита, когато Антоан Гризман от пряк свободен удар изпрати топката на сантиметри покрай вратата в аут. След почивката по-опитните гости започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Браво. В 65-ата минута след отлична контраатака на Шахтьор акция преминала през Сърна и Коста бе завършена точно от Тейшейра, който опъна мрежата за 0:1. В 87-ата минута отново халфът фиксира крайното 0:2 с шут извън пеналта.

Реал Сосиедад се завърна в груповата фаза на Шампионска лига след 10-годишно отсъствие. През сезон 2003/2004 тимът финишира втори в компанията на Ювентус, Галатасарай и Олимпиакос, но беше елиминиран на 1/8-финалите от Лион след две загуби с по 0:1.

При последната си визита в Испания Шахтьор загуби с 1:5 от Барселона на 1/4-финал през сезон 2010/2011, но сега се реваншира. Общият баланс на украинския гранд при гостуванията в иберийската страна е 2 победи, 1 равенство и 5 загуби. Единственият успех досега бе през 2008/2009 в групите, но какъв - 3:2 срещу Барселона.

ГРУПА „А“
0:1 Алекс Тейшейра (65), 0:2 Алекс Тейшейра (87)

Сан Себастиан, „Аноета“
Съдия: Овидиу Хацеган (Рум)

Реал Сосиедад:1.Браво, 3.Микел Гонзалес, 22.Дани Естрада, 24.Де Ла Бела, 6.Иниго Мартинес , 10.Шаби Прието, 5.Бергара , 14.Рубен Пардо (81 - 25.Гранеро), 11.Вела, 8.Сеферович (69 - 9.Агирече), 7.Гризман (74 - 18.Кастро)

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Сърна, 5.Кучер, 13.Шевчук, 44.Ракитский , 3.Хюбшман (66 - 6.Степаненко), 29.Алекс Тейшейра , 20.Дъглас Коста (77 - 10.Бернард), 17.Фернандо (87 - 8.Фред), 9.Луис Адриано , 28.Тайсон