Пари Сен Жермен разби Олимпиакос с 4:1 като гост в мач от група С на Шампионската лига. Срещата започна без никакво проучване от страна на двата отбора. Още във 2-ата минута домакините можеха да поведат, след като Владимир Вайс получи топката в пеналта на гостите и разтресе гредата със силен шут.

Още в ответната атака Лукас Моура опари ръкавиците на стража Роберто Хименес. В 12-ата отново Вайс стреля на сантиметри от целта, а в 15-ата гредата отново спаси ПСЖ след изстрел на Алехандро Домингес. Противно на логиката гостите поведоха още при първата си по-опасна контраатака. В 19-ата минута те свариха неподготвена отбраната на противника и бразилецът Максуел изведе перфектно Единсон Кавани. Уругваецът отблизо нямаше каква да сгреши и откри резултата – 0:1!

Отговорът на Олимпиакос не закъсня. В 25-ата минута много активният Вайс изравни с фантастично изпълнение. Словакът нахлу в пеналта, финтира двама защитници и опъна мрежата за 1:1!

След почивката обаче доста по-класния тим на ПСЖ овладя инициативата и пречупи домакините. В 68-ата минута Лавеци центрира от корнер и качи топката на главата на Мота, който преодоля Хименес за 1:2. Същите герои повториха “упражнението” и в 73-ата минута от почти идентична ситуация и гостите дръпнаха с комфортна преднина – 1:3. В 82-ата минута Златан Ибрахимович беше повален в пеналта и сам се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа. Стражът Хименес обаче с котешка пъргавина изби шута на шведа от “бялата” точка. В 86-ата минута Маркиньос засече с глава центриране на Мота и фиксира крайното 1:4.

Олимпиакос участва за 15-и път в груповата фаза на турнира. През миналия сезон „червено-белите“ завършиха на трето място в групата. ПСЖ за шести път в групите на Шампионската лига, а през миналия сезон парижани стигнаха до 1/4-финалите.

ГРУПА „С“
0:1 Единсон Кавани (19), 1:1 Владимир Вайс (25), 1:2 Тиаго Мота (68), 1:3 Тиаго Мота (73), 1:4 Маркиньос (86)

Атина, „Георгиос Караискакис“
Съдия: Феликс Брих (Гер)

Олимпиакос:  16.Роберто Хименес, 88.Бонг , 23.Сиовас, 2.Маниатис, 22.Меджани, 19.Давид Фустер (74 - 9.Савиола), 5.Пауло Мачадо, 79.Вайс (84 - 60.Ятабаре), 14.Самарис, 35.Домингес (60 - 26.Кемпбъл), 11.Митроглу

ПСЖ:30.Сиригу, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 23.Ван дер Вил , 5.Маркиньос, 14.Матуйди, 8.Тиаго Мота, 24.Верати (79 - 25.Рабио), 29.Лукас (46 - 22.Лавеци), 10.Ибрахимович, 9.Кавани (90 - 7.Менес)