Носителят на трофея Байерн записа летящ старт в новата кампания на Шампионската лига, след като срази у дома руския първенец ЦСКА (Москва) с класическото 3:0 в среща от първия кръг на Група “D”. Българският национал Георги Миланов дебютира в Шампионската лига, след като се появи в игра за гостите в 77-ата минута на мястото на Цубер, но не успя да допринесе поне за почетен гол на тима си. Попаденията за успеха на баварците пък бяха дело на Давид Алаба (4), Марио Манджукич (41) и Ариен Робен (68).

Германският колос започна вихрено на „Алианц Арена” и още в 4-ата минута австрийският национал Давид Алаба се разписа от пряк свободен удар от около 25 метра за 1:0. Акинфеев закачи топката с върха на пръстите си, но въпреки това тя влетя в долния му ляв ъгъл.

Последваха пропуски на Манджукич и Рафина за домакините и на Ахмед Муса и Витиньо от гостите. В 37-та минута Манджукич бе близо до това да удвои аванса на своите, след като насочи топката с глава към обратния ъгъл на Акинфеев, но кълбото в страничната греда и попадна в ръцете на вратаря.

Малко преди почивката в 41-ата минута хърватският национал Марио Манджукич се разписа с глава след центриране на Робен и покачи на 2:0. Хърватинът бе в положение на тънка засада, която обаче така и не бе маркирана от съдиите.

В средата на втората част баварците направиха преднината си класическа, след като в 68-ата минута Давид Алаба асистира на Ариен Робен и холандецът с мощен изстрел оформи крайното 3:0.

Десетина минути преди края Георги Миланов обстрелва Мануел Нойер извън пеналта с левия крак, но топката премина над вратата. Последва попадение на Писаро, което правилно бе отменено поради засада. След това пропуски направиха Джердан Шакири и Франк Рибери. В 89-тата минута Акинфеев извади тупалка на Швайнщайгер извън наказателното поле, а в добавеното време Нойер отрази силен и точен шут на Тошич.

Така за първи път от пет години насам европейският клубен първенец започва защитата на титлата си с победа.

ГРУПА „D“
1:0 Давид Алаба (4), 2:0 Марио Манджукич (41), 3:0 Ариен Робен (68)

Мюнхен, „Алианц Арена“
Съдия: Джанлука Роки (Ит)

Байерн:1.Нойер, 21.Лам, 13.Рафиня, 17.Боатенг, 27.Алаба, 4.Данте, 10.Робен (79 - 11.Шакири), 7.Рибери, 39.Кроос (71 - 31.Швайнщайгер), 9.Манджукич (75 - 14.Писаро), 25.Мюлер
Резерви: 5.Ван Буйтен, 11.Шакири, 14.Писаро, 15.Кирххоф, 22.Щарке, 26.Контенто, 21.Швайнщайгер
Треньор: Хосеп Гуардиола

ЦСКА (Москва):35.Акинфеев, 24.Березуцки, 4.Игнашевич, 14.Набабкин, 42.Шенников, 7.Хонда, 3.Вернблоом, 19.Цауня, 8.Цубер (77 - 23.МИЛАНОВ), 18.Муса (74 - 71.Базелюк), 31.Витиньо (46 - 21.Тошич)
Резерви: 1.Чепчугов, 5.Васин, 6.Березуцки, 21.Тошич, 23.ГЕОРГИ МИЛАНОВ, 25.Рахимич, 71.Базелюк
Треньор: Леонит Слуцкий