Турският шампион Галатасарай загуби от испанския гранд Реал (Мадрид) с 1:6 в среща от първия кръг на Група “B” в Шампионската лига. Хеттрик за "белите" реализира Кристиано Роналдо (63, 66, 90+1), два гола добави Карим Бензема (54, 81), разписа се и Иско (33). За Галатасарай реализира Умут Булут (84). Дебют за Реал Мадрид в Шампионската лига направи звездното попълнение Гарет Бейл.

Капитанът и вратар на „кралския клуб” Икер Касияс започна като титуляр за първи път от началото на сезона, но за негово нещастие получи травма и трябваше да бъде принудително заменен в 15-ата минута от Диего Лопес.

Домакините бяха по-активни през първата част, но вместо да поведат в резултата, получиха гол в собствената си врата. Това се случи в 33-ата минута, когато Анхел Ди Мария изведе Иско на чудесна стрелкова позиция и последният вкара за 0:1, като топката се удари в страничната греда, преди да влезе във вратата на Муслера. До края на полувремето нови попадения не паднаха, но и звездата на домакините Дидие Дрогба получи контузия, за да бъде заменен на почивката от мароканеца Амрабат.

След паузата в 54-ата минута Ди Мария записа втора асистенция на сметката си, след като изведе Карим Бензема и френският нападател не сгреши за 0:2. Това попадение окончателно пречупи домакините и те инкасираха още два бързи гола, дело на звездата на гостите Кристиано Роналдо. В 63-ата минута португалецът завърши отблизо многоходова комбинация за 0:3, като веднага след този гол в игра за гостите влезе рекордната им покупка това лято Гарет Бейл, който дебютира в Шампионската лига. Три минути по-късно уелският национал центрира прекрасно и асистира за второто попадение на Роналдо, който реализира за 0:4.

След този гол срещата като че ли се доиграваше, но паднаха още три попадения. В 81-ата минута Карим Бензема също се разписа за втори път в мача за 0:5. Три минути по-късно пък Умут Болут вкара красив почетен гол за домакините за 1:5, а в добавеното време Кристиано Роналдо оформи своя хеттрик и крайното 1:6.

ГРУПА „В“
0:1 Иско (33), 0:2 Карим Бензема (54), 0:3 Кристиано Роналдо (63), 0:4 Кристиано Роналдо (67), 0:5 Карим Бензема (81), 1:5 Умут Булут (84), 1:6 Кристиано Роналдо (90+1)

Истанбул, „Тюрк Телеком Арена“
Съдия: Марк Клатънбърг (Анг)

Галатасарай: 25.Муслера, 27.Ебуе, 21.Шеджу, 13.Ноункеу, 10.Снайдер, 3.Фелипе Мело , 77.Риера , 8.Инан, 50.Байтар (62 - 20.Брума), 11.Дрогба (46 - 53.Амрабат), 17.Йълмаз (78 - 19.Булут)

Реал (Мадрид):
1.Касияс (15 – 25.Диего Лопес), 4.Серхио Рамос, 3.Пепе , 17.Арбелоа, 15.Даниел Карвахал, 19.Модрич (72 - 24.Ияраменди), 6.Кедира, 22.Ди Мария, 23.Иско (64 - 11.Бейл), 7.Кристиано Роналдо, 9.Бензема