ЦСКА разби лидера в „Б“ група Хасково с 6:2 в първи 1/16-финал за Купата на България. Реваншът е на 23 октомври. Два гола за успеха на „червените“ реализира Марсиньо, по един добавиха Венцислав Василев, Григор Долапчиев, Мамади Сидибе и Ивайло Чочев. За гостите от Хасково се разписаха Владислав Узунов и Димитър Алексиев.

Стойчо Младенов направи няколко промени в стартовия състав. В защита излязоха Венцислав Василев, Джаксън Менди и Валентин Илиев, а за първи път като титуляр игра левият бранител Жереми Фо-Поре. В средата на терена си партнираха Тодор Янчев и Чочев, а по крилата започнаха Омар Косоко и Марсиньо. Титуляр в нападение започна юношата Григор Долапчиев, а зад него Мамади Сидибе.

ЦСКА натисна още в първите минути, а гостите показаха притеснение и допускаха леки грешки в защита. В 7-ата минута Марсиньо центрира от корнер и Венцислав Василев с глава откри резултата – 1:0. В следващата минута Долапчиев имаше възможност, но вратарят на Хасково Ивайло Василев спаси удара му. Стражът на гостите е юноша на ЦСКА, но след това избяга в „Левски“. В 22-ата минута съдията Таско Тасков даде дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Венцислав Василев в наказателното поле. Марсиньо застана зад топката и направи 2:0. В 30-ата минута Долапчиев реализира почти дежурния си гол с червения екип, след като още от лятото вкарваше в почти всички контроли, както и в последвалите проверки по време на шампионата. Юношата на ЦСКА получи извеждащо подаване, вратарят на Хасково излезе, за да пресече паса, но изрита топката в тялото на Долапчиев, който след това остана сам срещу вратата и реализира. През първото полувреме именно Долапчиев и Марсиньо бяха най-активни за домакините. Сидибе остана леко изолиран, въпреки че бе много деен, движеше се доста по терена, искаше всяка топка, но не получаваше удобни възможности. В 36-ата минута Косоко се контузи и бе заменен от Антон Карачанаков.

През второто полувреме паднаха четири гола – по два и за двата тима. На полувремето Стойчо Младенов извади Тодор Янчев и пусна Емил Гъргоров. В 50-ата минута именно Бадема намери Марсиньо вдясно в наказателното поле, който направи 4:0 след диагонален удар. В 58-ата минута Хасково намали на 1:4 след гол на Владислав Узунов. Фо-Поре изчисти лошо топката, която попадна на крака на Стоянов и извън наказателното поле с премерен удар по земя я прати във вратата на Мболи, който не успя да реагира. В 60-ата минута Мамади Сидибе направи резултата 5:1 с първия си гол за ЦСКА. След центриране отляво в наказателното поле на Хасково Менди опита да играе с глава, но топката стигна до Сидибе, който я прати във вратата. В 62-ата минута Хасково вкара втори гол, дело на Димитър Алексиев. Валентин Илиев сгреши в половината на ЦСКА, Алексиев отне топката от крака му и с хубав фалцов удар я прати във вратата на Мболи, който бе излязъл прекалено далеч от голлинията си.

Футболистите на Хасково изиграха добро второ полувреме, поуспокоиха се и направиха няколко интересни атаки. В 63-ата минута Стойчо Младенов извади Сидибе и пусна на негово място Бруно Морейра. Треньорът на гостите Димчо Ненов даде почивка на звездата на тима Емил Ангелов-Бабангида. В 82-ата минута Ивайло Чочев направи 6:2 за ЦСКА. Емил Гъргоров шутира от пряк свободен удар, топката попадна в Чочев, който беше в стената, завъртя се и с хубав изстрел я прати зад Ивайло Василев.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ХАСКОВО 6:2
1:0 Венцислав Василев (7), 2:0 Марсиньо (22-дузпа), 3:0 Григор Долапчиев (30), 4:0 Марсиньо (50)
, 4:1 Владислав Узунов (58), 5:1 Мамади Сидибе (60), 5:2 Димитър Алексиев (62), 6:2 Ивайло Чочев (82)