“Левски” продължава да затъва с всеки изминал кръг. Колкото и дълга пауза за спокойна работа да има, колкото и нови попълнения да бъдат доведени, явно нищо не е в състояние да извади клуба от “Герена” от кризата. Футболистите имитират, че носят синята фланелка, ръководителите уж работят, но всичко е тотален резил.

“Левски” загуби от Лудогорец с 0:2 насред “Георги Аспарухов”. След поражението “сините” остават на 9-то място с 9 точки, Лудогорец изскочи на върха с 18. “Синият” кошмар на “Герена” продължава. Точно четири месеца “Левски” не може да постигне победа вкъщи. За последно оборът надделя именно над Лудогорец с 1:0 през май и уж докосваше титлата. След това обаче дойде издънката със Славия, която прати златните медали за Разград.

Головете за днешния успех ан Лудогорец реализираха Ешпиньо (15) и Върджил Мисиджан (43). Футболистите на “Левски” показаха желание и създадоха доста атаки, но така и не намериха начин да преодолеят Владислав Стоянов. Гостите от Лудогорец изиграха перфектен мач от тактическо естество. Оборът от Разград създаде по-малко атаки през първата част, но с убийствена ефективност. Треньорът Стойчо Стоев се превръща в кошмар за “Левски”. Той победи “сините” на “Герена” начело на Миньор, след това през тази пролет с Монтана направи равен 0:0, а сега постигна успех и с Лудогорец.

Славиша Йоканович отново заложи на Пламен Илиев на вратата, а пред него в защита отдясно Орлин Старокин на мястото на контузения Станислав Ангелов, Йордан Милиев и Алехандро Перес в средата и отляво – Нуно Пинто. В средата на терена си партнираха Стефан Велев и Кевин Бру, пред тях Владимир Гаджев, а по крилата отдясно Мирослав Иванов и отляво Гари Родригес. На върха на атаката започна Цветан Генков.

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев направи няколко промени. В защита започнаха Йордан Минев отдясно, Барт и Мантула в средата, като отсъстваше контузеният Моци, а отляво игра Кайсара. В средата на терена си партнираха Светослав Дяков и Ешпиньо, който замени Христо Златински (оставен извън групата), по крилата започнаха Върджил Мисиджан отдясно и Иван Стоянов отляво. В атака си партнираха Роман Безяк и Марселиньо.

Лудогорец започна много по-добре и първи стигна до по-опасните положения. В 13-ата минута Марселиньо започна да тормози “синята” защита, надбяга всички, центрира, но Безяк не успя да засече. В 15-ата минута Лудогорец откри резултата. След изпълнение на корнер Марселиньо получи в наказателното поле, финтира Стефан Велев и намери непокрития Ешпиньо, който с удар по земя прати топката във вратата. През цялото първо полувреме защитата на “Левски” игра безумно слабо, особено двойката централни бранители Алехандро Перес и Йордан Милиев. В пореден мач на “Герена” продължават да мъчат Владимир Гаджев на поста зад нападателя. И през първото полувреме халфът беше почти незабележим. Атаките на “Левски” минаваха по лявото крило чрез Гари Родригес, а Мирослав Иванов остана изолиран. Цветан Генков все едно не беше на терена и почти не игра с топката.

След първото попадение на гостите се заредиха груби фаулове и бързи жълти картони. При всички реферът Ивайло Стоянов нямаше грешка и отсъди перфектно. В 23-ата минута Стефан Велев получи контузия и Славиша Йоканович извърши принудителна смяна. В игра се появи Антонио Вутов, който заигра зад Генков, а Гаджев се върна по-назад. Влизането на Вутов внесе свежест в атаката на “сините”, но отново атаките минаваха главно през Гари Родригес – Генков продължи да имитира дейност на терена. В 29-ата минута именно след пробив на Родригес топката мина покрай голлинията, но никой в синьо не успя да я засече. Последваха още две атаки на холандеца, които завършваха с удари, но и нищо толкова опасно за гостите от Разград. В 43-ата минута Лудогорец шокира “Левски” с втори гол. Кевин Бру загуби топката в средата на терена, Ешпиньо я отне и намери Мисиджан в предни позиции. Нападателят влезе в наказателното поле, финтира с едно докосване Перес и с хубав удар прехвърли и излезлия с плонж вратар Пламен Илиев. През първата част гостите от Разград показаха страхотна ефективност, направиха малко атаки, но отбелязаха два гола. Ешпиньо направи добри 45 минути не само заради гола и асистенцията, а и напълно овладя средата на терена заедно със Светослав Дяков. Иван Стоянов и Мисиджан бяха активни по крилата.

На полувремето Славиша Йоканович направи офанзивна схема. Извади Кевин Бру и пусна в игра дебютантът Ларсен Туре. Той зае десния фланг на нападението и пораздвижи атаката. Мирослав Иванов бе деен заедно с Гари Родригес, но Генков продължи да бъде статичен. Гостите се прибраха в своята половина и заиграха на контраатаки, които все по-рядко организираха. Натискът на “Левски” се засили, но в последния пас или удар нямаше никаква идея. Отново над всички бе Гари Родригес, който стреляше от фаул, скачаше след центрирания от статични положения, но не успяваше да преодолее Владислав Стоянов. При една от малкото контри на Лудогорец Михаил Александров намери Безяк в наказателното поле, но той се забави да тръгне към топката и не успя да нанесе удар. В 68-ата минута отново Гари Родригес започна атака отляво, но отново реши да действа индивидуално и сгреши. Въпреки голямото желание и неспирни атаки холандецът на моменти прекаляваше с егоизма и лиши няколко атаки от по-добро развитие.

След 70-ата минута играта се изнерви, фауловете зачестиха, но Ивайло Стоянов беше почти безгрешен при всички отсъждания. “Левски” така и не намери път към вратата на гостите. Славиша Йоканович направи още една смяна, извади Мирослав Иванов и пусна втори типичен централен нападател – Димитър Макриев. Стойчо Стоев отговори със смяна – извади Роман Безяк и пусна Христо Златински. В оставащите минути домакините притежаваха топката, но почти не застрашиха Владислав Стоянов. Гостите дори можеха да стигнат до трети гол, след като Милиев и Пламен Илиев не се разбраха, а Марселиньо опита удар, но прати топката в аут.