Локомотив (София) победи Берое с 1:0 в среща от 8-ия кръг на "А" група. В герой за домакините се превърна бразилецът Маркиньос, който вкара единственото попадение, а и бе най-активен за "железничарите". След успеха Локомотив София вече е с 8 точки и е на 12-то място, но все още сред изпадащите. Берое остава с 9 точки на 11-та позиция.

Двата отбора разочароваха особено през първата част и не показаха желание за игра. Гостите от Стара Загора започнаха малко по-активно и задържаха повече топката, но в течение на мача играта се поизравни. Първата сериозна опасност бе след половин час игра, когато Гаел от Локо (София) се измъкна, финтира защитник, но стреля твърде слабо. За отбелязване през първата част бе единствено жълтия картон на Йованович в 34-ата минута.

През второто полувреме и Локомотив, и Берое започнаха да играят малко по-бързо, а домакините опитаха лек натиск след 50-ата минута. Маркиньос стреля от свободен удар в 55-ата минута, а гостите от Стара Загора отвърнаха с удар с глава на Андонов в 63-ата. Между 60-ата и 70-ата минута двата тима направиха общо 5 смени, които трябваше да освежат двете 11-орки..

Локомотив продължи да създава по-опасни положения и стигна до гол в 77-ата минута. След центриране от корнер, Том свали топката в малкото наказателно поле, а Маркиньос от около 2-3 метра откри резултата след удар с глава.

До края на мача нов гол не падна, благодарение на добра изява на Галев, който спаси удар на Джума в даденото продължение. Локо взе ценни три точки, но не успя да се измъкне от зоната на изпадащите, заемайки 12-а позиция, на една зад Берое.