Черноморец победи сензацията в "А" група с 1:2 като гост и се изкачи до първата седмица във временното класиране. Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо стигнаха до успеха с голове на Манзоро и Чико. За домакините точен бе Будинов, а капитанът Антон Огнянов пропусна дузпа.

Срещата започна равностойно и без опасности пред двете врати. След спокойни първи 15 минути се стигна до 18-ата, когато Манзоро направи добър самостоятелен пробив между бранителите на Любинец и откри резултата.

До края на полувремето голове не паднаха, а Дончо Атанасов дебютира за Любимец, влизайки в игра в края на първите 45 минути.

Второто полувреме започна вихрено и двата тима си размениха по един гол само за 3 минути. Първо в 52-ата Чико засече центриране от дясно и от няколко метра с глава прониза вратаря на домакините.

Любимец изпълни център и веднага се впусна в атака. Будинов бе изведен сам срещу Ник Дашев и направи резултата 1:2 в 53-ата минута.

Малко по-късно домакините имаха претенции за дупза за събаряне на Огнянов, но съдията не посочи бялата точка.

Все пак 5 минути преди края на двубоя домакините получиха право да изпълнят 11-метров удар, след като Дончо Атанасов бе съборен в наказателното поле. Капитанът Огнянов застана зад топката, но би високо над вратата на Дашев в аут.

Така в крайна сметка "акулите" взеха три точки и се изкачиха до 7-о място в класирането с 10 точки. Любимец е на 5-о място с 12.

Любимец - Черноморец 1:2
0:1 Манзоро (17), 0:2 Чико (52), 1:2 Будинов (53)

Срещата по минути:
1-svirkata.jpgНачало на мача
10- Нищо интересно на терена през първите 10 минути
17- ГОЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ! Манзоро се възползва от грешка в отбраната на Любимец и направи 0:1
25-jalt.jpgЖълт картон на Петров от състава на домакините
29-Фонсека се озова сам срещу вратаря Рашков, но стреля неточно
33- Чико беше изведен от Фонсека, навлезе на скорост в наказателното поле, стреля по диагонала, но топката срещна гредата
44-Оливейра за малко да елиминира собствения си вратар Дашев и да си вкара ефектен автогол. Вратарят в последния момент изчисти в корнер
45-svirkata.jpgКрай на първото полувреме

46-svirkata.jpgНачало на второто полувреме
52- ГОЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ! Чико удвои преднината на бургазлии, след като засече с глава центриране на Маркиньо
54- ГОЛ ЗА ЛЮБИМЕЦ! Будинов намалява резултата!
68-jalt.jpgЖълт картон за Дончо Атанасов от състава на домакините
71-jalt.jpgЖълт картон за Петър Атанасов
81- Дузпа за Любимец, след като Дончо Атанасов бе подкосен в наказтелното поле!
81-
jalt.jpgЖълт картон за Чико!
82- Огнянов застава зад бялата точка и стреля високо над вратата!

90+3- Край на мача

ЛЮБИМЕЦ
: 12.Радослав Рашков, 5.Цветомир Панов, 15.Тодор Колев, 3.Танко Дяков, 13.Величко Величков, 18. Илия Мунин, 77.Николай Колев (42-20. Дончо Атанасов), 14.Петров (62-19.Янко Ангелов), 7.Антон Огнянов, 11.Славчо Шоколаров, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Диян Вълков, 6.Самир Аясс, 28.Иван Минчев, 19.Янко Ангелов, 20. Дончо Атанасов
Треньор: Красимир Мечев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 13.Амари (80-26.Николай Павлов), 14.Манзоро, 3.Траян Траянов, 24.Мартин Кавдански, 23.Чико, 30.Лъчезар Балтанов, 44.Венелин Филипов, 87.Карлос Фонсека, 89. Оливейра (80-8.Милен Гамаков), 10.Маркиньо (90-9. Преслав Йорданов)
Резерви: 12.Янко Георгиев, 8.Милен Гамаков, 9. Преслав Йорданов, 25.Крум Стоянов, 90.Петър Атанасов, 26.Николай Павлов, 19. Дрянов
Треньор: Димитър Димитров