Германия се приближи до участие на Мондиал 2014, след като в мач от Група „С“ се наложи с 3:0 над Фарьорските острови като гост. Домакините завършиха мача с човек по-малко.

Пер Мертезакер даде аванс на „маншафта“ в 22-ата минута, но немците успяха да удвоят едва четвърт час преди края, когато Месит Йозил беше точен от дузпа.

Защитникът Атли Грегерсен беше изгонен за нарушението при отсъждането на 11-метровия наказателен удар, въпреки че повторенията показаха, че Томас Мюлер по-скоро симулира в ситуацията.

Мюлер вкара последния гол в мача в 84-ата минута. С този успех Германия е лидер в класирането с 22 точки, пет повече от Швеция. В друг мач от групата Австрия се наложи над Ейре във Виена с 1:0 след гол на Давид Алаба. Австрийците са трети с 14 точки.