Русия излезе начело на Група „F“ от квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Европа, след като записа домакински успех с 3:1 над Израел в Санкт Петербург.

Защитникът Василий Березуцки откри резултата пет минути след почивката, когато с глава засече центриране на Роман Широков. Само две минути по-късно Александър Кокорин удвои, след като с десния крак прати топката в горния ъгъл на вратата.

В 74-ата минута тимът на Фабио Капело получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Еран Зехави. Ударът на Роман Широков беше отразен от вратаря Дуду Ават, но топката се удари в гредата и се върна в полето, където Денис Глушаков беше точен при добавката.

В последната минута на мача гостите стигнаха до почетно попадение, когато Еран Зехави засече топката при центриране отляво. С този успех Русия събра 18 точки и излезе на първо място, с една повече от Португалия. Израел е трети с 12 точки.