Перу загуби у дома от Уругвай с 1:2 в световна квалификация от Зона Южна Америка.

Голмайсторът на Ливърпул Луис Суарес (43-дузпа, 67) отбеляза и двете попадения за успеха на „урусите” в Лима. Единственият гол за Перу бе дело на Джеферсон Фарфан (84). Инките играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като в края на първата част Йотун бе изгонен с директен червен картон.

След победата си Уругвай е на пето място в квалификационната група, на три точки от шестия Венецуела, който е и с мач по-малко. Перу е на седмо място с 14 пункта.

Първите четири тима от 9-те отбора в групата се класират за Световното първенство в Бразилия следващото лято, а петият се ще играе бараж срещу Узбекистан или Йордания от Зона Азия.