Сърбия и Хърватия не излъчиха победител в Белград и завършиха 1:1 в балканското дерби от Група A на световните квалификации в Зона Европа. „Шахматистите” поведоха с гол на Марио Манджукич (53), но Александър Митрович (66) изравни за сърбите, които завършиха мача с човек по-малко, след като Неманя Матич бе изгонен за втори жълт картон в 75-ата минута. Хърватите също завършиха мача в намален състав, след като в 80-ата минута Йосип Шимунич получи директен червен картон.

Ремито в Белград дойде като изключително добър подарък за тима на Белгия, който след успеха си с 2:0 при визитата на Шотландие е само на победа от класиране на Световното първенство в Бразилия през 2014 година. „Червените дяволи” ще се класират за Мондиал 2014, ако загубят в следващата квалификация срещу Хърватия на 11 октомври. Головете за успеха на „Хемпдън Парк” в Глазгоу вкараха Стивън Дефур (38) и Кевин Миралас (88). Така Белгия остана лидер с 22 точки пред Хърватия с 18 и Сърбия с 8. „Гайдарите” са последни с 5 пункта.