Германия разби Австрия с 3:0 на „Алианц Арена” в Мюнхен и направи нова решителна крачка към спечелване на Група C от световните квалификации в Зона Европа, което би осигурило на Бундестима директно класиране за Мондиал 2014 в Бразилия. Мирослав Клозе (33) даде аванс на домакините с 68-ия си гол за националния отбор, изравнявайки рекорда на легендарния Герд Мюлер за най-много попадения с Бундестима. След почивката Тони Кроос (51) покачи след удар от далечна дистанция, а в самия край Томас Мюлер оформи крайното 3:0. Филип Лам пък стана седмият футболист със 100 мача за Бундестима, който е лидер с 19 точки. В последните си три срещи Германия гостува на Фарьорските острови, приема Ейре и гостува на Швеция. Австрия се смъкна на трето място с 11 пункта.

В друга среща от групата Ейре загуби у дома от Швеция с 1:2. Роби Кийн (22) изведе домакините напред в резултата, но скандинавците обърнаха мача в своя полза след голове на Йохан Елмандер (33) и Андерс Свенсон (57). Така шведите се изкачиха на втора позиция във временното класиране с 14 точки, докато Ейре остава на четвърто място с 11 пункта.