Виктория Азаренка си осигури последното място сред полуфиналистките на Ю Ес Оупън. Състезателката от Беларус се разправи с Даниела Хантухова (Словакия) с 6-2, 6-3. Миналогодишната финалистка контролираше ситуацията на корта през по-голямата част от срещата, а единственото изключение бе в началото на втория сет, когато словачката реализира пробив и поведе с 2-0. Азаренка обаче набързо навакса изоставането си и до края на мача спечели шест от последвалите седем гейма и след само 76 минути игра направи нова крачка напред към финала в Ню Йорк, предава tenniskafe.com.

В опит да се класира за четвъртия си финал на турнири от Големия шлем и втори на US Open, световната №2 ще се изправи срещу Флавия Пенета, която достигна до тази фаза след победа с 6-4, 6-1 над Роберта Винчи. Това ще бъде трети двубой помежду им, а до този момент двете са си разменили по една победа - 6-1 6-4 за Азаренка в Щутгарт през 2010 г. и 6-3 6-7(7) 6-4 за италианката година по-късно в Дубай./БЛИЦ