Калиакра (Каварна) победи като гост "Раковски" с 2:1 в мач от 5-ия кръг на първенството в "Б" група и продължава да е без загуба от началото на шампионата.

През целия мач възпитаниците на Левент Аврамов диктуваха събитията на стадион "Г. С. Раковски" и заслужено спечелиха трите точки. Още в 10-ата минута Калиакра поведе в резултата чрез Георги Христов, разписал се с глава след изпълнение на ъглов удар - 0:1.

Две минути след почивката Латин Венков удвои преднината за тима от Каварна, отново с глава и изпълнение на ъглов удар.

Почетното попадение за сателита на "Ботев" (Пловдив) вкара след разбъркване пред вратата на гостите Венцислав Гюзелев в 55-ата минута.

За Калиакра това е трета победа от началото на сезона. Тимът от Каварна има и 2 равенства и с актив от 11 точки е в челото. Също с толкова е и Марек (Дупница). "Раковски" е на предпоследното 13-о място с 2 точки.