“Ботев” Враца и Добруджа направиха равенство 1:1 в първи мач от 5 кръг в “Б” група. Домакините откриха резултата в 15-ата минута след гол на Юлиян Ненов. Гостите изравниха в 79-ата минута след попадение на Лазаров. Точката бе подарък за треньора на гостите от Добрич Светослав Тодоров, който вчера навърши 35 години. В 16-ата минуат топката бе върната към вратаря на Добруджа Александър Конов, който не я отигра успешно и грешката му бе наказана от Ненов - 1:0 за домакините. След гола последва натиск на добричлии, който през второто полувреме стана още по-категоричен. Попадение на Добруджа бе отменено в 31-ата минута от съдията Калин Людмилов. Логичното се случи десетина минути преди края. Влезлият в игра малко след почивката Ивайло Лазаров майсторски се разписа за 1:1. Отново Лазаров имаше шанс дори да донесе победата на Добруджа, но в последната минута от пет метра с глава стреля неточно./БЛИЦ