Защитаващата титлата си Серина Уилямс се класира за осминафиналите на US Open. Американката постигна нова двусетова победа, този път с 6-3, 6-1 над втората ракета на Казахстан - Ярослава Шведова. Серина направи четири пробива в подаването на съперничката и нито веднъж не допусна такъв в своя сервис. Уилямс записа успеха само за 74 минути игра. До момента и в трите си мача лидерката в света не е загубила сет. В следващата фаза на турнира тя ще се изправи срещу Слоун Стивънс, която елиминира с 6-1, 6-3 сънародничката си Джейми Хемптън. Това ще бъде трети двубой между двете, след като през януари Серина достигна до победата с 6-4 6-3 в Бризбейн, но само две седмици по-късно Стивънс поднесе най-голята изненада на тазгодишния Australian Open, отстранявайки именитата си съперничка след обрат с 3-6 7-5 6-4 в мач от четвъртфиналите./БЛИЦ