Финалистът от Лига Европа през 2011 г. Спортинг (Брага) не успя да се класира за груповата фаза на турнира, след като записа домакинска загуба с 0:2 от румънския Пандури след продължения.

Първата среща в Румъния беше завършила 1:0 в полза на португалския тим, но на реванша в Брага гостите заличиха пасива си само след четвърт час игра, когато се разписа Алин Флориан Булейка.

До края на редовното време нов гол не падна, а това означаваше, че двата тима ще играят продължения. При минути преди края на допълнителните 30 минути Александру Чючур вкара победния гол за Пандури.

По този начин румънският тим си осигури участие в груповата фаза на Лига Европа в дебютното си участие в евротурнирите. Тимът от Търгу Жиу започна във втория квалификационен кръг, където отстрани Левадия (Талин), а след това се справи и с Апоел (Тел Авив), който елиминира носителя на Купата на България Берое.