Двата севилски отбора в Лига Европа преживяха велика вечер. Севиля размаза полския Шльонск (Вроцлав) с 5:0 като гост в реванша и след 4:1 в първата среща влезе в груповата фаза на турнира. Иван Ракитич откри в 22-ата минута, колумбиецът Карлос Бака покачи в 38-ата, а после домакините се дръпнаха в глуха защита. Тактиката им удържа до 71-ата минута, когато Жайро Семперио стража Рафал Гукевич за 0:3. Последваха две смъртоносни контри на Севиля, при които Пероти (78) и отново Бака (87) довършиха съперника.

По същото време на “Бенито Вилямарин” Бетис се разправи с чешкия Яблонец с 6:0 (в първия мач 2:1). Рубен Кастро (18) откри, а после защитникът на гостите Бенеш (28) си заби автогол. 3:0 направи Хави Матила (50), точен за 4:0 беше Молина (57), а Родригес (73) и Хави Торес (81) оформиха крайното 6:0.

Във Флоренция Фиорентина допусна изненадващо поражение от Грасхопър (Швейц) с 0:1, но след победата в първия мач в Цюрих с 2:1 влезе в груповата фаза на Лига Европа заради повече вкарани голове на чужд терен. Единственото попадение Насим Бен Халифа в 41-ата минута.