Сръбският шампион Партизан, който беше елиминиран от Шампионската лига от Лудогорец, отпадна и от Лига Европа. След като преди седмица “бяло-черните” записаха минимален домакински успех с 1:0 над Тун (това беше първата победа на Партизан в евротурнирите от 30 август 2012 г., когато се наложиха с 1:0 над Тромсьо) сега те претърпяха унизителна загуба с 0:3 в реванша.

Домакините поведоха още в 15-ата минута с гол на Крис Шелви. Марко Шелви покачи на 2:0 секунди след почивката. Лука Цуфи простреля стража на гостите Стойкович четвърт час преди края. Партизан завърши мача с 10 души, след като Аксентиевич беше изгонен в 90-ата минута.

Унизително отпадане от Европа претърпя и френският Ница. Тимът от Лазурния бряг се наложи над кипърския Аполон с 1:0 в реванша, но след 0:2 в първата среща беше елиминиран. Единственото попадение на “Стад мунисипал дел рей” заби аржентинският нападател Дарио Цвитанич още в 4-ата минута.