Слован (Либерец) се класира за груповата фаза на Лига Европа, след като направи домакинско 1:1 с Удинезе. Чешкият тим спечели първата среща с 3:1 като гост преди седмица.

Джон Делардж даде аванс аванс на Слован в 23-ата минута, а три минути преди почивката Андреа Лацари изравни. В 71-ата минута Роберто Перейра от Удинезе получи втори жълт картон и италианският тим завърши мача с 10 души.

Белгийският Генк също ще играе в групите, след като разби Хафнарфьордур с 5:2. Първата среща беше завършила с успех за белгийците с 2:0.

Йеле Восен даде аванс на Генк в 5-ата минута, но исландският тим обърна след попадения на Олафур Пал Снорасон и Бьорн Даниел Сверисон.

Серин Мбоджи изравни за домакините в 52-ата минута, а пет минути по-късно Антъни Лимбомбе даде аванс на Генк. До края на мача последваха два гола на Фабиан Камю.