Турските отбори влязоха в групите на Лига Европа. Трабзонспор си осигури лесен реванш в плейофния кръг още преди седмица, кагота се наложи с 2:0 над албанския Кукуси с 2:0 като гост.

Тази вечер черноморският тим взе инициативата още от самото начало, но защитата на гостите не се огъна. В 11-ата минута те дори поведоха с гол на Попович. После обаче се развихри чуждестранният легион на Трабзонспор и бразилецът Пауло Енрике изравни (14), а френската звезда Флоран Малуда (54) направи 2:1. Отново Пауло Енрике (64) фиксира крайното 3:1.

По-трудно до победата достигна Бешикташ, който имаше да връща пасив от визитата си в Норвегия на Тромсьо от 1:2. Чак в 54-ата минута португалецът Уго Алмейда разпечата вратата на шведа Маркус Шахелман. С първото си докосване до топката резервата Огюзхан фиксира крайното 2:0.