Датският Есберг сътвори една от сензациите на плейофите в Лига Европа. “Синьо-белите” изхвърлиха френския Сент Етиен след 1:0 на реванша и 4:3 в истинска драма в първата среща. На стадион “Жофроа Гишар” “зелените” имаха почти пълно надмощие, но така и не успяха да пробият бетона на гостите. При единствената си по-свястна контраатака Есберг се добра до скъпоценен гол. Анкерсен в 73-ата минута центрира в пеналта пред вратата на Руфие и централният защитник на домакините Мустафа Баял Сал си заби автогол за крайното 0:1.

Белгийският Зулте Варегем измъкна успеха по драматичен начин при визитата си на кипърския АПОЕЛ с 2:1. Нападателят от ЦАР Мохамад Хабибу откри за гостите в 12-ата минута, а Алонефтис изравни в 52-ата. В герой за Варегем се превърна резервата Наесенс, който в 90-ата минута фиксира крайното 1:2. С общ резултат 3:2 напред продължават белгийците.